Czym jest biały montaż?
Wygodna i komfortowa eksploatacja budynku wymaga zamontowania wszystkich kluczowych systemów, które zapewniają mu odpowiednią funkcjonalność. Część instalacji tego rodzaju jest układana jeszcze na etapie budowy lub podczas prowadzenia remontu. W Białymstoku prace takiego typu realizuje firma Artyzm, specjalizująca się m.in. w układaniu okładzin ceramicznych i tynkowaniu. Pozostałe elementy najistotniejszego wyposażenia są zakładane już po ukończeniu wszelkich prac wykończeniowych i stanowią ostatni akord prowadzonych robót. Wśród nich znajdzie się też tzw. biały montaż. Przyjrzyjmy się, co na ogół obejmuje i sprawdźmy, na czym dokładnie będzie polegał.
Jakie urządzenia są zaliczane do białego montażu?
Urządzenia nazywane białym montażem to podstawowe elementy wyposażenia każdej łazienki. Składa się ono przede wszystkim z toalety, która może mieć formę tzw. kompaktu, a zatem muszli klozetowej z rezerwuarem albo miski podwieszanej, którą zakłada się na wcześniej zabudowanym stelażu. W tej kategorii znajdują się także niezbędne do zachowania czystości umywalki oraz wanny i brodziki prysznicowe. Jeżeli pozwala na to dostępne miejsce, w łazienkach często montuje się również przeznaczone do dbania o higienę intymną i zwiększające komfort użytkowania bidety.
Kiedy i jak wykonuje się biały montaż?
Biały montaż to końcowy etap wykańczania znajdujących się w mieszkaniu lub domu łazienek oraz toalet. Często odbywa się on już po zakończeniu innych robót montażowo-instalacyjnych i założeniu oświetlenia. Biały montaż polega na połączeniu poszczególnych urządzeń z odpływami kanalizacyjnymi oraz zamontowanie armatury wodnej (baterii umywalkowej, nawannowej lub prysznicowej wraz z wężem i słuchawką, a także wężyków oraz zaworków odcinających) podłączanej do wylotów rur wodociągowych.